Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Z życia szkoły :. .2018/2019

Czcionka: A A A

Z życia szkoły - 2018/2019

  1. „Zielona szkoła” - Pogorzelica 2019
  2. Wycieczka do Muzeum lizaka w Jaśle
  3. Wycieczka do Promiennego Zamku w Tarnowie
  4. Wycieczka do Sali zabaw w Tarnowie
  5. Dzień Matki w przedszkolu
  6. Wycieczka uczn. kl. V w Pieniny
  7. Wycieczka do Straży Pożarnej w Olszynach
  8. VIII spotkanie z Barankiem Wielkanocnym - „Uśmiech dziecka - uśmiechem Boga”
  9. „Zlot Młodych Programistów”
  10. V DZIEŃ ORIENTACJI ZAWODOWEJ - OLSZYNY 21.03.2019
  11. „Z ekologią na Ty”
  12. Zajęcia z programowania
  13. Pasowanie na czytelnika
  14. Czyste powietrze i smog - prelekcja dla przedszkolaków
  15. „Warsztaty ekologiczne”
  16. ZABAWA CHOINKOWA
  17. Kwesta na rzecz WOŚP
  18. Zimowisko w Zakopanem
  19. Jasełka dla seniorów
  20. Spotkanie opłatkowe i jasełka szkolne
  21. Siódmy Dzień Patrona: sprawozdanie , zdjęcia, wideo.
  22. Spotkanie przedszkolaków oraz kl. 1-3 ze Świętym Mikołajem
  23. Podsumowanie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”
  24. Wycieczka przedszkolaków do szkolnej kuchni
  25. NOC ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II
  26. Dzień Pluszowego Misia
  27. Udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
  28. Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc w Kąśnej Dolnej
  29. Wyśpiewajmy Niepodległość
  30. Wycieczka do Tarnowa - sprawozdanie uczennicy kl. V / sprawozdanie uczennicy kl. VI
  31. Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski
  32. Wycieczka do teatru w Tarnowie
  33. Spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką
  34. Spotkanie z kominiarzem
  35. Widowisko „Dumy i Radości”
  36. 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża
  37. Dzień Edukacji Narodowej
  38. Uroczystość w Dąbrach
  39. XVIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II - 18 października 2018 r.
  40. Sprawozdanie ze spotkania z panią Edytą Zarębską
  41. DYSKOTEKA SZKOLNA
  42. VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  43. WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  44. Narodowe czytanie 2018

„Zielona szkoła” - Pogorzelica 2019

   W dniach od 5 do 16 czerwca 2019 roku dwunastu uczniów naszej szkoły wyjechało na „Zieloną Szkołę” do Pogorzelicy. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenie umiejętności życia w grupie, kształcenie postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego. Każdy dzień przynosił nowe wrażenia, kolejne niezapomniane chwile, wspaniałe potrawy i wiele atrakcji.
   Byliśmy w Międzyzdrojach na Alei gwiazd, w Świnoujściu zwiedziliśmy Fort Gerharda i płynęliśmy promem, widzieliśmy ruiny podmywanego przez morze kościoła w Trzęsaczu, zwiedziliśmy molo oraz port w Kołobrzegu.
W oddalonym o 4 km od Pogorzelicy Niechorzu znajduje się jedna z latarni morskich na polskim wybrzeżu, z której podziwialiśmy widok na morze i okolicę, a pozostałe latarnie oglądaliśmy w Parku miniatur znajdującym się obok niej.
   Dla lubiących ruch na świeżym powietrzu nie zabrakło atrakcji - mogliśmy codziennie korzystać z boisk do piłki nożnej plażowej, siatkówki, tenisa stołowego, basenu, a także wspinać się w parku linowym z kilkoma trasami dla mniej i bardziej odważnych, w którym każda grupa spędziła całe popołudnie. Było Turkusowe jeziorko, spacery nad morze, gry i zabawy na plaży, grillowanie, a wieczorami każda szkoła organizowała różne konkurencje.
   Pobyt nad morzem kończył się dla każdego, kto był pierwszy raz uczestnikiem Zielonej szkoły chrztem - tzw. Neptunalia. Odbyły się one w niepowtarzalnej atmosferze na plaży, a kandydaci na wilków morskich musieli przejść kilka prób zanim otrzymali certyfikat i własne imię od władcy mórz i oceanów.
   Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir - vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację zespołu uczniów. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji.

Zobacz: zdjęcia

Opiekun: Halina Duran

do góry


Wycieczka do Muzeum lizaka w Jaśle

   W dniu 3.06.2019 r. odbyła się wycieczka kl. I i IIa,b do Muzeum lizaka w Jaśle. Po przyjeździe do muzeum Pani w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o historii powstania lizaka. Uczniowie oglądali ilustracje związane z technologią tworzenia lizaków. Mogli też powąchać potrzebnych aromatów i spróbować niektórych smaków wykorzystywanych do produkcji lizaka. Po ciekawej prelekcji dzieci miały możliwość obserwacji przygotowania potrzebnych produktów oraz wykonania masy potrzebnej do wykonania lizaka. Następnie otrzymały po kawałku masy i samodzielnie formowały lizaka. Były to bardzo ciekawe warsztaty. Dzieci były zainteresowane wykonaniem swojego lizaka. W drodze powrotnej byliśmy w sklepie, gdzie uczniowie dokonali drobnych zakupów. Zadowoleni z wykonania własnych lizaków powróciliśmy do szkoły.

mgr Barbara Bąk

do góry


Wycieczka do Promiennego Zamku w Tarnowie

W dniu 23.05.2019 r. dzieci z kl. I, IIa i IIb wyruszyły na wycieczkę do Promiennego zamku w Tarnowie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę oraz integracja zespołów klasowych.

W Promiennym zamku uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji, między innymi z basenu z piłeczkami, licznych tuneli, trampoliny, napychanych zamków, ściany wspinaczkowej, różnych klocków, samochodów, rowerków. Dzieci w miłej atmosferze spędziły czas. W odpowiednio dostosowanej do potrzeb dziecka sali zabaw dzieci skakały, wspinały się, zjeżdżały ze zjeżdżalni. Poprzez zabawę rozwijały umiejętność wspólnego spędzania czasu oraz sprawność motoryczną. Wspólna zabawa sprzyjała integracji grup klasowych. Czas spędzony w Promiennym zamku przyniósł dzieciom wiele radości o czym świadczyły rozmowy w drodze powrotnej i uśmiechy na ich twarzach.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


Wycieczka do Sali zabaw w Tarnowie

Dnia 29.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Centrum Zabaw Figle-Migle w Tarnowie.

Celem wycieczki było przede wszystkim rozwijanie motoryki dużej i małej, doskonalenie sprawności ruchowej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu.

Na początku dzieci uczestniczyły w warsztatach z animatorem - „Podróże z dziarską myszką”, w czasie których poznały zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw i podróży, utrwaliły numery alarmowe na policję, pogotowie, straż pożarną. Następnie dzieci samodzielnie korzystały ze wszystkich atrakcji.

Największym powodzeniem cieszyła się konstrukcja składająca się z labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały również z mini pojazdów, gokartów, karuzeli na ogromnej sztucznej palmie, gier interaktywnych, piłkarzyków, klocków oraz wielu innych urządzeń.

Dwie godziny czasu spędzone w sali minęły bardzo szybko. Lekko zmęczone, pełne wrażeń, ale bardzo zadowolone dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

mgr Barbara Bąk

do góry


Dzień Matki w przedszkolu

W dniu 27.05.2019 r. w przedszkolu odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Matki.

Dzieci zaprosiły mamy, aby w tym dniu uroczyście uczcić ich święto. Powitały swoje mamy piosenką, a następnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykonały cztery tańce. Po odśpiewaniu „Sto lat” wręczyły mamom własnoręcznie wykonane laurki i złożyły życzenia.

Po części artystycznej dzieci zaprosiły mamy na słodki poczęstunek. Mamy spędziły czas w miłej i serdecznej atmosferze.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Wójcik

do góry


Wycieczka uczn. kl. V w Pieniny

20 maja 2019 klasa 5 wraz z opiekunami wyruszyła w Pieniny. Pierwszym punktem wycieczki był spływ tratwami flisackimi przełomem Dunajca. Jest to najlepszy sposób na zwiedzenie tych okolic, w dodatku wyglądające zza chmur słońce pięknie podkreślało urodę gór, z Trzema Koronami na czele. Panowie flisacy nie tylko opowiadali o regionie rzeki, ale poruszali w zabawny sposób różne tematy oraz zadawali ciekawe zagadki. Nikomu zbytnio nie przeszkadzał chłód, jednak perspektywa ochlapania zimną woda wywołała u niejednego gęsią skórkę i piski (niekoniecznie dziewcząt). Gdy wysiedliśmy z tratw spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, który pokazał nam ciekawe miejsca Szczawnicy (plac Dietla, Pijalnię Wód Leczniczych, Dworek Gościnny) oraz zaprowadził do jednej z najlepszych kawiarni z domowymi lodami w okolicy. Po zjedzeniu sporych porcji pysznych lodów wyruszyliśmy do Jaworek do Wąwozu Homole. Dnem wąwozu prowadzi kamienisty szlak turystyczny - jednak w dniu naszej wycieczki był on miejscami również błotnisty. Mimo wszystko widoki wynagrodziły trud i brud na naszych butach.

Zobacz: zdjęcia

mgr Małgorzata Kras

do góry


Wycieczka do Straży Pożarnej w Olszynach

   10 maja 2019 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią i panią Bożeną Wójcik odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Olszynach. Dzieci złożyły życzenia z okazji ich święta i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Następnie wraz ze strażakami wzięły udział w zabawach połączonych z poznawaniem sprzętu przeznaczonego do gaszenia pożaru. Miały okazję obejrzeć wozy strażackie z wyposażeniem. Dowiedziały się także o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Wizyta w remizie była również doskonałą okazją do zapoznania się przez uczniów z umundurowaniem, sprzętem i pojazdami, które w swojej codziennej działalności wykorzystują strażacy.
Druhowie wyjaśnili, że służba strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale także na pomocy w trakcie powodzi, usuwania skutków wypadków i połamanych wichurą drzew. Wspólnie zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Być może spotkanie to będzie zachętą do tego, by w przyszłości zasilić szeregi OSP i działać zgodnie ze strażacką maksymą - „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”.

Z okazji święta wszystkim strażakom składamy najlepsze życzenia!
Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Składamy podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy.

Zobacz: zdjęcia

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią: Haliną Duran

do góry


VIII spotkanie z Barankiem Wielkanocnym - „Uśmiech dziecka - uśmiechem Boga”

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,
nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością,
która bez przerwy się otwiera
.

VIII Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym dla dzieci i osób niepełnosprawnych już za nami. Atmosfera jak zwykle niepowtarzalna.

Tegoroczną Eucharystię sprawował ks. Krzysztof Chwistek, który zjednał sobie serca dzieci i dorosłych, zwracając się do wszystkich w bardzo ciepły, bezpośredni i radosny sposób. Podczas homilii ks. Krzysztof mówił o cierpieniu, o odwadze i o tym, że to właśnie w dzieciach wiara jest najbardziej szczera i widoczna. Mówił o naszych ludzkich krzyżach, o chorobie i obowiązkach wobec chorych i niepełnosprawnych.

W sali Szkoły Podstawowej w Olszynach zgromadzili się podopieczni Stowarzyszenia, wolontariusze, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Po Mszy Świętej wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczennic naszej szkoły, przygotowanego przez Pana Marka Bąka. Na gości czekał tradycyjny poczęstunek.

Całość zamknęła zabawa taneczna, w czasie której nawet wózek nie był barierą.

Parafrazując popularną piosenkę: Jak się bawią ludzie, kiedy, kiedy pada deszcz? W Olszynach bawią się świetnie! Poznać to można było po rumieńcach na twarzach dzieci, po uśmiechach na twarzach Rodziców.

„Uśmiech Dziecka - uśmiechem Boga” - tak brzmiało hasło przewodnie dzisiejszego spotkania. Były takie momenty, że przez chmury przebijało się słońce... to Bóg uśmiechał się, widząc uśmiechy dzieci.

Zobacz: zdjęcia

mgr Bożena Brzęczek

do góry


„Zlot Młodych Programistów”

   1 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas I - III naszej szkoły brali udział w Zlocie Młodych Programistów w Tarnowie.
   Zlot został zorganizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Podczas warsztatów z robotyki prowadzonych przez doświadczonych trenerów uczniowie budowali i programowali roboty z wykorzystaniem komputerów oraz klocków LEGO Education Wedo 2.0. Poznawali i programowali mobilne roboty edukacyjne najnowszej generacji - drony, roboty Dash, Photon, Dot, Ozoboty.
   Podczas zlotu uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami, jakie zdobyli w trakcie 14 dwugodzinnych zajęć z programowania, realizowanych w szkole przez swoich wychowawców we współpracy z trenerem lokalnym.
   Udział w Zlocie był dla uczniów nie tylko niezwykłą przygodą, ale przede wszystkim okazją, aby poznawać tajniki konstruowania i programowania. Rozwijał wyobraźnię i poszerzał wiedzę informatyczną uczniów.

Zobacz: zdjęcia

Nauczyciele klas I - III

do góry


„Z ekologią na Ty”

27.03.2019 r. dzieci z grupy 0a wzięły udział w projekcie zorganizowanym przez uczennice Gimnazjum „Z ekologią na Ty”. Dzięki jasnemu przekazowi starszych koleżanek dzieci poszerzyły swoją wiedzę o ekologii. Dowiedziały się co znaczy to pojęcie, a także jak dbać o przyrodę. Uczennice Gimnazjum starały się poprzez swoje działania wpoić dzieciom, jak ważna dla zdrowia jest troska o życie w czystym i estetycznym środowisku. Dużą uwagę zwróciły także na nawyk segregowania śmieci i umieszczania ich w odpowiednich pojemnikach.

Podczas tych „eko - zajęć” dzieci obejrzały film o oszczędzaniu energii. Atrakcyjną formą utrwalenia wiedzy była praca plastyczno-techniczna: malowanie farbami koszy na odpady, podpisanie ich i umieszczenie w sali. W ten sposób dzieci będą mogły uczyć się segregować śmieci i łatwiej zapamiętają kolory koszy na odpowiednie odpady. W ramach zajęć prowadzące zorganizowały również spacer. Zadaniem dzieci była obserwacja czystej przyrody, a po powrocie do sali przelanie swoich spostrzeżeń na papier. Powstała w ten sposób kolorowa galeria prac przedstawiających barwne i czyste otoczenie naszej szkoły. Miłą niespodzianką dla dzieci był upominek na zakończenie spotkania.

Jako wychowawca, w imieniu dzieci chciałabym serdecznie podziękować pani mgr Katarzynie Bąk i jej uczennicom za ciekawy pomysł i jego realizację w grupie przedszkolaków. Wiedza przez nie przekazana na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci dzięki zastosowaniu ciekawych form pracy, bardzo atrakcyjnych dla przedszkolaków. Dziękuję za kreatywność, pomysłowość i wszystkie działania zmierzające do zaszczepienia w dzieciach nawyku segregowania śmieci, który z pewnością przeniosą do domu. Na koniec pragnę podziękować za miły, serdeczny stosunek do maluchów, otwartą postawę, szczery uśmiech i pomoc w czynnościach organizacyjno - porządkowych, a przede wszystkim za poświęcony czas i chęć dzielenia się wiedzą z młodszymi.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


Zajęcia z programowania

   Uczniowie klas I-III rozpoczęli od listopada zajęcia z programowania. Celem projektu „ProgramujeMy tarnowski” jest m.in. umożliwienie uczniom zdobycia nowych umiejętności w obszarze programowania, rozwijanie logicznego myślenia oraz pracy zespołowej. Zajęcia z uczniami prowadzone są przez nauczycieli wychowawców i trenera lokalnego. Dzieci budując z klocków LEGO roboty, uczą się je programować przy pomocy komputera ze specjalnym oprogramowaniem. Zajęcia są super atrakcją dla dzieci i wspaniałą lekcją kształtującą myślenie i spostrzegawczość. Uczniowie zmierzyli się z ciekawymi i różnymi konstrukcjami. Zajęcia pozwoliły im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. Stawiają przede wszystkim na zdobywanie wiedzy praktycznej. Pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie i rozwijają zdolności interpersonalne.

Zobacz: zdjęcia

Wychowawcy klas I - III

do góry


Pasowanie na czytelnika

   22 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów kl. 1 szkoły podstawowej. Dla pierwszoklasistów nie było to pierwsze spotkanie z biblioteką i książką. Dzieci te już od przedszkola miały możliwość wypożyczania książek podczas cotygodniowych odwiedzin biblioteki w wychowawczynią.
W czasie spotkania uczniowie zostali zapoznani z lokalem biblioteki, jego wyposażeniem, układem książek w bibliotece, regulaminem bibliotecznym oraz zasadami poszanowania książki.
   Specjalnie na tę uroczystość przygotowany został program artystyczny w wykonaniu uczennic kl. V dotyczący książki, czytania i wypożyczania książek. Dzieciom zaprezentowały się znane postaci z bajki: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, krasnale. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez dzieci, w którym zapewniły, że będą książki kochać i szanować oraz wykorzystywać ich mądrość, a także sumiennie wykonywać obowiązki czytelnika.
   Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki, a pani wychowawczyni wręczony został dyplom pasowania na czytelnika do powieszenia na gazetce klasowej.
Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zobacz: zdjęcia

bibliotekarz: Bożena Wójcik

do góry


Czyste powietrze i smog - prelekcja dla przedszkolaków

Dnia piątego lutego gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielkę Urzędu Gminy - panią mgr Angelikę Ryndak, która zajmuje się ekodoradztwem i sprawami związanymi z Ochroną Środowiska w naszym najbliższym otoczeniu.

Poprzez prelekcję „Czyste powietrze i smog” przybliżyła dzieciom pojęcie smogu, a także jego szkodliwego wpływu na wiele sfer życia człowieka. Swoją pogadankę wzbogaciła ciekawymi doświadczeniami. Dzięki nim dzieci w naoczny sposób przekonały się jak powstaje smog. Poprzez umiejętnie przeprowadzoną rozmowę zainteresowała je tematem, rozbudziła ich ciekawość poznawczą, zachęciła do zadawania pytań i wyciągania wniosków na temat szkodliwości smogu i walki z nim.

Spotkanie wzbogacił tematyczny film pt: „Ekologiczny dom”, który z pewnością wyrobił w dzieciach przekonanie, że lepiej żyje się w czystym świecie, jak ważne jest dbanie o środowisko i w jaki sposób jakość powietrza wpływa na nasze zdrowie i życie.

Dzieci dowiedziały się również, gdzie można sprawdzić jakość powietrza w naszej okolicy i mają możliwość codziennego oznaczania jakości powietrza Atmoludkami w odpowiednim kolorze.

Na koniec dzieci otrzymały liczne ulotki, książeczki i kolorowanki, które z pewnością utrwalą zdobytą na spotkaniu wiedzę.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


„Warsztaty ekologiczne”

   1 lutego 2019 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w „Warsztatach ekologicznych z zakresu ochrony środowiska i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu”. Organizatorem było Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie. Celem warsztatów było podniesienie wiedzy uczniów z zakresu ochrony środowiska i zmian klimatycznych z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych i edukacyjnych poprzez zabawę. Zajęcia odbyły się w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim. Organizator warsztatów zapewnił uczniom niezbędne materiały do efektywnego uczestnictwa w zajęciach. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę ekologiczną, uczestniczyli w zajęciach artystycznych związanych z tematyką ochrony środowiska. W ramach modułu demonstracyjnego zaprezentowany został „smart dom” wykorzystujący do ochrony środowiska nowe technologie. Wykonane prace plastyczne, upominki i bogatą wiedzę uczniowie zabrali ze sobą do domów.

Zobacz: zdjęcia

Wychowawca klasy III - H. Duran

do góry


ZABAWA CHOINKOWA

   W sobotę 12 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.
Zabawę rozpoczęli najmłodsi i to całkiem na poważnie, bo tańcząc poloneza! Kolorowe kostiumy i przeboje dla dzieci zapewniły moc wrażeń. Klasy 4-6 bawiły się również z wodzirejem, jednak na parkiecie pojawiali się licznie dopiero podczas wspólnych tańców, takich jak „pociąg”, „chusteczka” czy „krasnal”. Najstarsi uczniowie tańczyli przy swoich rytmach ulubionych przebojów i piosenek. W przerwie między zabawami nie zabrakło pysznego posiłku przygotowanego przez przedstawicieli rodziców każdej z grup.
   Po Zabawie rozpoczęły się długo oczekiwane ferie.

Zobacz: zdjęcia

Opiekunowie SU - Jolanta Wójcik, Małgorzata Kras

do góry


Zimowisko w Zakopanem

   19.01.2019 r. pięciu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem wyjechało na zimowisko do Zakopanego. Na zimowisku przebywało 52 uczestników. Dzieci i młodzież korzystały z obiektów sportowych: wyciągu dla narciarzy w Poroninie, Term Chochołowskich i lodowiska w Harendzie. Odbyła się wycieczka wraz z przewodnikiem do Doliny Kościeliska.
Wieczory spędzali na zajęciach plastycznych oraz sportowych. Największymi atrakcjami, oprócz szusowania na nartach, okazał się: kulig i wycieczka do Zakopanego. Uczestniczyli również w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Tatry przywitały nas piękną zimową aurą. Udało się też odwiedzić Krupówki i zrobić zakupy pamiątek. Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w różnorodnych zajęciach przygotowanych i opracowanych przez nauczycieli. Każdy z pewnością znalazł interesujące dla siebie zajęcia. Minione ferie dostarczyły uczestnikom zimowiska dużo wrażeń i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci, tym bardziej, że każdy uczestnik zimowiska dostał drobny upominek.

Zobacz: zdjęcia

Opiekun: Halina Duran

do góry


Jasełka dla seniorów

   Uczniowie klasy III mieli możliwość pokazania JASEŁEK poza murami naszej szkoły. 29 grudnia 2018 r. młodzi artyści przybyli wraz z rodzicami do Remizy OSP by tam przedstawić najważniejsze wydarzenia, które miały związek z narodzeniem Jezusa w betlejemskiej szopce. Nie zabrakło pastuszków, którzy zmierzali, aby oddać pokłon Królowi oraz mędrców z dalekich krain. Publiczności spodobała się wizja uczniów naszej szkoły, a gra aktorska i zaangażowanie nagrodzone było gromkimi brawami. Przedstawienie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd oraz słodki poczęstunek, a także zapewnienia o dalszej międzypokoleniowej współpracy. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za okazaną pomoc przy organizowaniu jasełek.

Wychowawca klasy III - mgr H. Duran

do góry


Spotkanie opłatkowe i jasełka szkolne

   Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość otaczających nas ludzi. W naszej szkole od wielu lat odbywają się przedstawienia jasełkowe. Dla szkoły jest to szczególny okres integracji, przyjaźni i rodzinnego ciepła. W tym dniu cały obiekt tętnił świątecznym życiem i dominowała radość ze zbliżających się świat. W magiczny nastrój wprowadziło zebranych przedstawienie jasełkowe pt: „Maleńka przyszła miłość” w wykonaniu uczniów klasy III, którzy zaprezentowali sceny biblijne towarzyszące narodzinom Pana Jezusa. Uczniowie przedstawili ciekawą, wzruszającą fabułę, zbudowaną na przekazie biblijnym, z dozą humoru, wypełnioną dźwiękami kolęd i nowych pastorałek. W wydarzeniach Betlejemskiej Nocy, gdzie nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, był też taniec pastuszków, czuwanie przy stajence i pokłon trzech Mędrców ze Wschodu. Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską. Zrobili to z humorem, jednak religia i przekazy biblijne miały swoje priorytetowe miejsce. W tym, co widzieliśmy można było doszukać się elementów bliskich każdemu człowiekowi i wielu mądrości życiowych.
   W ten szczególny dzień w szkole byli obecni również rodzice uczniów klasy III, przedstawiciele Rady Rodziców i dzieci ze Stowarzyszenie „Wszystkie Dzieci Nasze Są”.

Zobacz: zdjęcia

Wychowawca klasy III - mgr H. Duran

do góry


Spotkanie przedszkolaków oraz kl. 1-3 ze Świętym Mikołajem

Jak co roku 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Najpierw odwiedził dzieci z klasy 1- 3, a potem z zerówki.

Dzieci od rana z niecierpliwością oczekiwały miłego gościa, przywitały go wierszami i piosenkami.

Święty Mikołaj opowiedział dzieciom skąd przybył i porozmawiał o wymarzonych prezentach i niespodziankach.

Miło spędzony czas uświetniły prezenty i wspólne zdjęcie.

Przedszkolaki pięknie podziękowały za podarunki i poprosiły, żeby za rok również ich odwiedził.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


Podsumowanie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”

W listopadzie przedszkolaki brały udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim „Moja ulubiona postać z bajki”.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, propagowanie bajek i baśni dla dzieci oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni małych artystów.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły się do pracy i powstało wiele pięknych rysunków, wśród których w każdej grupie komisja wyłoniła trzy pierwsze miejsca.

Nagrodami w konkursie dla wyróżnionych dzieci były książki, a dla pozostałych kolorowanki tematycznie związane z naszą gminą oraz słodka niespodzianka.

Nagrody w konkursie wręczył sam wójt gminy, Pan Marek Karaś.

Dzieci były zachwycone nagrodami i dumne, że ich prace podobały się komisji.

mgr Barbara Bąk

do góry


Wycieczka przedszkolaków do szkolnej kuchni

30 listopada dzieci z zerówki w ramach przewidzianych treści programowych uczestniczyły w wycieczce do szkolnej kuchni.

Dzięki tej wizycie, dzieci poznały pracę kucharek oraz miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem ułatwiającym im pracę. Ogromną frajdą okazała się prezentacja garnków, misek i patelni, w których panie przygotowują pyszne posiłki. Pani kucharka opowiedziała dzieciom w jaki sposób przygotowuje różne dania, jakie składniki są potrzebne, aby ugotować zupę, czy drugie danie.

Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Dzieci były zachwycone.

Przedszkolaki serdecznie podziękowały paniom pracującym w kuchni za poświęcony czas i interesującą prezentację.

mgr Barbara Bąk

do góry


NOC ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

   Z 23/24 listopada odbyła się w szkole „Noc ze Świętym Janem Pawłem II”, w której udział wzięli uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami oraz wolontariusze z opiekunami w ramach realizacji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Dzieci w przebraniu świętych, w uroczystym pochodzie z lampionami przy zgaszonym świetle wchodząc na salę gimnastyczną rozpoczęły „Noc ze Świętym Janem Pawłem II”, podczas której miały okazję poznać bliżej życie i działalność Świętego Jana Pawła II. Film pt: „Karol, który został świętym” również pogłębił ich wiadomości o patronie szkoły. Odbył się też konkurs z wiedzy o Świętym Janie Pawle II oraz warsztaty plastyczne, w których uczniowie chętnie wzięli udział. Późnym wieczorem odbyła się wspólna kolacja. Około godz. 22:00 uczniowie pełni wrażeń ułożyli się do snu. Obecni wolontariusze pomagali młodszym kolegom i wspierali ich w pięknym przeżyciu nocy ze Świętym Janem Pawłem II. Wieczór i noc spędzone bez telewizji i komputera, zupełnie odmienne, uczniowie długo zachowają w swojej pamięci.

mgr Barbara Bąk - Pyzik
mgr Jolanta Wójcik

do góry


Dzień Pluszowego Misia

Corocznym zwyczajem 23 XI 2018 r. w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Każde dziecko w tym dniu przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Pluszowym Misiem. Były Misie malutkie i duże, oraz bardzo duże wielkości dzieci, które pomogli przynieść rodzice. Misie były pięknie przystrojone w kokardki, krawaty.

Dzieci wysłuchały opowiadania Pani „O starym zielonym Misiu”, opowiadały o swoich pluszakach, przedstawiały ich imiona. Śpiewały i przedstawiały piosenki „Jadą, jadą misie”, „Żyły w lesie małe misie”, oraz recytowały wiersze o misiach. Wesoło bawiły się i tańczyły przy misiowych piosenkach. Uczyły się również pracy w grupach podczas wykonywania wspólnych portretów misiów, czekania na swoją kolej oraz pomagania sobie nawzajem. Miały możliwość uczestniczyć w różnych konkursach, gdzie nagrodą była słodka niespodzianka.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


Wyśpiewajmy Niepodległość

Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym,
aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
z niej się wyłaniam... gdy myślę Ojczyzna - by zamknąć ją w sobie jak skarb.
Pytam wciąż, jak ją pomnożyć, jak poszerzyć tę przestrzeń, którą wypełnia.
/Karol Wojtyła „Myśląc Ojczyzna”/

   11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym Polacy odzyskali skarb bezcenny - niepodległość. Dziś możemy cieszyć się zdobytym przed 100 laty darem wolności.
   Aby godnie uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości 9 listopada spotykaliśmy się na uroczystości „Wyśpiewajmy Niepodległość”, by wspólnie przeżywać atmosferę niesioną przez polskie pieśni i piosenki patriotyczne.
   Przyświecało nam motto Oskara Kolberga - polskiego etnografa, folklorysty i kompozytora „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.
   Chcieliśmy, by nasze wspólne śpiewanie, czas poświęcony imiennym i bezimiennym bohaterom, klęskom i zwycięstwom składającym się na drogę do niepodległości naszego kraju, okazały się chwilą wyjątkową - ważną i budującą. Świętowaliśmy więc tę radosną dla Polski rocznicę ze śpiewem na ustach, wysławiając pamięć o tych, co przed laty walczyli o niepodległość.
   Pełną piersią, z głębi serca, z radością, refleksją, powagą i dumą, w zależności od charakteru piosenek, obecni na uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie przyłączyli się do wspólnego śpiewania.
   Uroczystość rozpoczął polski taniec narodowy - polonez w wykonaniu uczniów klasy III gimn.

Polonez w wykonaniu uczn. kl. III gim.
   Przesłaniem uroczystości było połączenie pokoleń oraz wzmocnienie w uczestnikach patriotyzmu poprzez wspólne odśpiewanie pieśni opowiadających o historii naszego kraju. Utwory dobrano tak, aby stanowiły wędrówkę przez polską historię od czasów rozbiorowych po współczesność.
    W tym roku poszczególne pieśni i piosenki prowadzili: przedszkolaki, uczniowie klasy III, Nikola Osika uczennica kl. IV, Adrian Bąk uczeń klasy IV, Klaudia Jodłowska uczennica kl. VI, Justyna Rąpała uczennica kl. VIII, Panie ze Stowarzyszenia „My kobiety”, p. Bożena Mężyk i p. Marta Janik jako przedstawiciele grona pedagogicznego, p. Agnieszka Kurcab reprezentująca rodziców, p. Adam Mikrut przedstawiciel dziadków, ks. Krzysztof Chwistek oraz chór szkolny prowadzony przez p. Marka Bąka.
   Nie zabrakło również wierszy sławiących piękno ojczyzny i opisujących trudy odzyskania niepodległości w wykonaniu uczniów klasy VI i III gimn.
   Punktualnie o 11:11 odśpiewaliśmy hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Niepodległa do hymnu”.

   Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani zostali poczęstowani specjalnymi Niepodległościowymi Ciasteczkami.
   To spotkanie niewątpliwie było lekcją historii w muzycznej oprawie.

Zobacz: zdjęcia

Organizatorzy
mgr Bożena Mężyk
mgr Marta Janik

do góry


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski

29 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski. Uprawnionymi do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły stanowiącej okręg wyborczy nr 5. Frekwencja wyborcza wyniosła 63 % - do urny wyborczej swój głos wrzuciło 133 uczniów (na 208 uprawnionych). Spośród 12 kandydujących, uczniowie mieli możliwość wyboru 5 uczniów - przyszłych radnych. W efekcie radnymi Młodzieżowej Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski z Olszyn zostali:

  • Jakub Bajorek z klasy 6,
  • Paulina Dziuban z klasy 8,
  • Justyna Rąpała z klasy 8,
  • Natalia Rutkowska z klasy 5,
  • Karolina Szarowicz z klasy 5.

Wybranym radnym życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz młodzieży szkolnej z terenu naszej gminy.

Szkolny opiekun MRG - mgr Katarzyna Bąk

do góry


Wycieczka do teatru w Tarnowie

31.10.2018 r. dzieci z grupy 0a i 0b wyjechały do Tarnowa na spektakl teatralny „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

Dla wszystkich dzieci było to duże przeżycie. Główny bohater Kazik zabrał ich na wycieczkę po Afryce, w czasie której mogły poznać afrykański kontynent, jego mieszkańców i kulturę. Przygodom Kazika towarzyszyły tematyczne piosenki, ciekawe rekwizyty i scenografia.

Dzieci żywo reagowały na muzykę i fabułę sztuki. Oglądały przedstawienie z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzach.

mgr Barbara Bąk

do góry


Widowisko „Dumy i Radości”

   19 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Widowisku Dumy i Radości, które zostało zorganizowane w Krakowie przez Kuratorium Oświaty. Po przybyciu do Krakowa wszyscy zgromadzeni rozpoczęli ten uroczysty dzień Mszą św. na Wzgórzu Katedry Wawelskiej. Po niej odbył się przemarsz barwnego korowodu reprezentowanych szkół i placówek ulicami Miasta Krakowa, z Katedry Wawelskiej do Parku im. dr Henryka Jordana. Rozpoczął go Jeździec Pamięci - jadący konno Pan Włodzimierz „Wowa” Brodecki, a za nim podążali zaproszeni Goście, uczniowie i nauczyciele szkół Małopolski. W Parku Jordana można było spotkać się i porozmawiać z Żołnierzami Niezłomnymi: Panem Wacławem Szaconiem i Panem majorem Stanisławem Szuro. Zaprezentowane zostały szkoły biorące udział w Widowisku. Tu także był poczęstunek i można było nabyć okolicznościowe pamiątki. Udział w takim widowisku stał się jedyną taką okazję do zaprezentowania naszej Dumy i Radości z faktu, że żyjemy w wolnej Polsce i że pamiętamy o tych, którzy dla nas ją wywalczyli.

Opiekunowie SU
mgr Halina Duran
mgr Jolanta Wójcik

do góry


40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

16 październik to dla naszej społeczności szkolnej bardzo ważna data. Nasz ukochany Patron Jan Paweł II został wybrany na Papieża.

Co roku uroczyście obchodzimy to święto. Również w tym roku z okazji 40 Rocznicy Pontyfikatu wierszem i piosenką oddaliśmy hołd Świętemu Patronowi.

Zobacz: zdjęcia

mgr Bożena Mężyk
mgr Marta Janik

do góry


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej - potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny. Jest to bowiem święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

W tym roku akademia z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się w piątek, 12 października. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali scenki z lekcjami na wesoło oraz wręczyli gronu pedagogicznemu róże, w podziękowaniu za trud pracy.

W części oficjalnej, Pan Dyrektor odczytał życzenia z okazji DEN oraz wyróżnił pracę nauczycieli i obsługi, przyznając Nagrody Dyrektora Szkoły.

Zobacz: zdjęcia

mgr Małgorzta Kras

do góry


Uroczystość w Dąbrach

   14 października 2018 r. odbyły się obchody upamiętniające tragiczne wydarzenia w Dąbrach. Aby uczcić pamięć poległych partyzantów z oddziału Regina II batalionu AK „Barbara” zgromadziło się wiele osób, wśród których byli ci pamiętający tamte czasy, jak i nowe młode pokolenie. Nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu, gmin, jednostek OSP, policji, harcerzy oraz szkół. Po mszy świętej wszyscy zebrani udali się pod pomnik położony nieopodal cmentarza, w miejscu w którym stała spalona stodoła. Tam delegacje złożyły kwiaty.

Opiekun SU - mgr H. Duran

do góry


XVIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II
18 października 2018 r.

   Ponad 14 tys. młodych ludzi - dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów z 300 szkół z całej Polski wzięło udział w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół św. Jana Pawła II na Jasną Górę.
   Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, wieloletni osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”. Pielgrzymce przewodniczył, jak co roku, bp Henryk Tomasik z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. - Szkoły Jana Pawła II gromadzą się na Jasnej Górze, aby wyznać swoją wiarę, przywiązanie do Matki Bożej i przypomnieć sobie nauczanie swego Patrona - powiedział bp Tomasik. Zauważył, że „tegoroczne spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ jest włączone w dziękczynienie z racji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową”.
Na rozpoczęcie Mszy św. w niebo poszybowało 350 balonów z intencjami, wypuszczonych przez dzieci i młodzież.
Nasza szkoła już siódmy raz brała udział w pielgrzymce. Reprezentowała ją grupa 51 uczestników, wśród nich uczniowie kl. VIII i III gimnazjum oraz wychowawcy, nauczyciele i rodzice.

Zobacz: zdjęcia

Organizatorzy pielgrzymki

do góry


Sprawozdanie ze spotkania z panią Edytą Zarębską

10.10.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Edytą Zarębską bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. W zabawę z dziećmi włączył się również pan Robert Zarębski, który czytał fragmenty książki przypominające teatralną scenkę oraz zadawał dzieciom zagadki. W trakcie spotkania dzieci mimiką i ruchem obrazowały postaci z bajek, między innymi „Kota w butach”. Dało im to wiele radości.

Ponadto pan Robert - muzyk i kompozytor grał na akordeonie i śpiewał wspólnie z dziećmi piosenkę Mądra rzeka.

Dzieci miały możliwość zakupić książeczki Edyty Zarębskiej, oraz otrzymać jej autograf. Na pamiątkę spotkania pozostanie obraz Edyty Zarębskiej przedstawiający bajkową pięciornicę namalowaną podczas spotkania.

Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


DYSKOTEKA SZKOLNA

   Dnia 26 września 2018 roku miała miejsce dyskoteka szkolna z okazji „Dnia Chłopaka” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

   Celem głównym dyskoteki było uczczenie „Dnia Chłopaka”, a także: organizacja czasu wolnego, rozwijanie zdolności tanecznych oraz integracja dzieci poprzez nawiązywanie kontaktów i współdziałanie w zabawie.

   Cieszymy się ogromnie i dziękujemy Wszystkim za wspaniałą zabawę i spokojny przebieg jakże udanej imprezy, a uczniom za wypożyczenie sprzętu i super piosenki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Opiekun SU
mgr Halina Duran

do góry


VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   28 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz trzeci Święto Tabliczki Mnożenia. Zorganizowano je w ramach obchodów VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest od 2011 r. w ostatni piątek września. Szkoły z różnych stron świata uczestniczą w tym wydarzeniu. W tegorocznej edycji wzięło udział 4578 szkół.
   Akcja miała na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz uświadomić dlaczego jest ona tak ważna w życiu każdego człowieka.
   Dzięki zaangażowaniu w akcję mogliśmy podkreślić, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie i przydaje się w rozmaitych okolicznościach, a tabliczka mnożenia dla przykładu przydaje się choćby podczas robienia zakupów, czasami nawet przy pieczeniu ciasta i służy też temu, by nas nikt nie oszukał. Trzeba ją więc ciągle powtarzać i utrwalać.
   W terminie 24.09 - 27.09.2018 r. trwał etap wprowadzający pod hasłem „Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia!”.
   28 września „tabliczkowa wiedza” została sprawdzona podczas krótkiego egzaminu z tabliczki mnożenia. Egzamin przeprowadzony był przez 9 Egzaminatorów MT (uczniów klas IV-VI SP) pracujących w 3 komisjach egzaminacyjnych. Odbywał się w formie pisemnej, w myśl hasła przewodniego „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczeń przystępujący do egzaminu wybierał los z 5 przykładami i czekał na sygnał do rozpoczęcia, po którym egzaminator odmierzał czas - 3 minuty. Egzamin zaliczono tylko w przypadku udzielenia poprawnej odpowiedzi na wszystkie zadania.
   Łącznie przeegzaminowano 108 uczniów. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” i imienną legitymację EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA zdobyło 65 uczniów.
   W tym dniu nie zabrakło również „tabliczkowych” gier i zabaw (np. domino, memory).
   Akcja przebiegała w miłej atmosferze, uczniowie z wielkim przejęciem przystępowali do egzaminu i z dumą odbierali certyfikaty MT EXPERT.
   Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom, Asystentom i wszystkim uczestnikom.

Zobacz: zdjęcia

Koordynator akcji
mgr Marta Janik

do góry


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wzorem lat ubiegłych 12 września 2018 roku odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach.

Głosowanie przebiegło pomyślnie, a po podliczeniu głosów, funkcję Przewodniczącej Szkoły objęła na drugą kadencję - znacząco deklasując pozostałych kandydatów - Patrycja Ryndak z klasy III gimnazjum, zaś jej Zastępcą został Hubert Augustyn (również kl. III gim.).

Udając się do komisji wyborczej uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum po okazaniu legitymacji szkolnej przystąpili do głosowania podczas przerwy o 11:35.

Dziękujemy za udział w wyborach i spełnienie szkolno-obywatelskiego obowiązku!

Zobacz: zdjęcia

Opiekunowie SU

do góry


Narodowe czytanie 2018

7 września już po raz piąty, spotkaliśmy się w szkole, aby wspólnie czytać literaturę polską. Było to spotkanie wyjątkowe, bo w 100-lecie odzyskania przez Polską Niepodległości. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego - utworu o nadziei, miłości i rewolucji. Wszyscy, którzy mieli ze sobą egzemplarze „Przedwiośnia”, otrzymali pamiątkowy stempel pieczęcią, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Po spotkaniu nasze uczennice rozdawały pamiątkowe.

Do czytania „Przedwiośnia” zaprosiliśmy:
  • Justynę Rąpałę, uczennicę klasy 8 z ciocią Ewą Rąpałą
  • Alicję Rąpałę, uczennicę klasy 7 wraz z mamą Bożeną Rąpałą
  • Monikę Niziołek i Justynę Załęską, uczennice klasy 8
  • Anię Cygnar, Julię Mikos, Justynę Starzyk i Iwonę Piekarz- uczennice klasy 3 gimnazjum
  • Pana Łukasza Gurbisza
  • Panią Bernadetę Dziuban z córką Pauliną, uczennicą klasy 8
  • Panią Barbarę Kozioł
  • Pana Wacława Walaszka,
  • Pana Marka Karasia, wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski

Dziękujemy wszystkim czytającym, szczególnie Rodzinom uczniów oraz Panu Wójtowi Markowi Karasiowi i Radnemu, Panu Wacławowi Walaszkowi, którzy zawsze chętnie uczestniczą w życiu szkoły i lokalnej społeczności.

Zobacz: zdjęcia

Dziękujemy i zapraszamy za rok
mgr Bożena Brzęczek - Koordynator akcji

do góry



© 2006-2023 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk